Aikuisten tunnit

Kevätkauden tunnit 8.1.-12.5.2024

Tuntikuvaukset löytyvät tästä.

Tuntien kesto:
- Vesiliikunta 45 minuuttia
- Tanssillinen voimistelu 90 minuuttia
- Muut tunnit 55 minuuttia

Ilmoittaudu Hoika-ilmoittautumispalvelussa, jonne  pääsee tästä.   Tanssillisen voimistelun ja vesiliikunnan tunneille ilmoit-taudutaan ao. ryhmään,  muuten aikuisliikkujat ilmoittautuvat "Aikuisliikunta" -ryhmään.  Yksi ilmoittautuminen riittää.

Liikuntapaikkojen osoitteet ja muut tulo-ohjeet löytyvät tästä.


AIKUISLIIKKUJAT HUOMIO PERUUTUKSIA!

Kevätkauden loppu valitettavasti hieman pirstaloituu arkijuhlapyhien ja koulujen tilojen käytön peruuntumisien myötä:

Ti 30.04.24 KUNTOMIX klo 18-19 Pyynikin koululla PERUTTU (VAPUNAATTO - tilat poissa käytöstä) 

Ke 01.05.24 VAPPU - koulut & stadion kiinni kaikki keskiiviikon tunnit kouluilla PERUTTU

Ke 08.05.24 HELATORSTAIN AATTO - koulujen & stadionin tunnit peruttu, salit poissa käytöstä

HUOM! Kaarilan koululla ke 08.05.24 klo 18.00-19.00 PORRASTREENIT! Mukaan juomapullo ja ulkoliikkumiseen sopiva vaatetus. Ohjaajana Mari. 

To 09.05.24 HELATORSTAI - koulut & stadion kiinni, tunnit peruttu


ViikonpäiväAikaSisältöSijaintiOhjaaja/t

Maanantai


13:00Ikivireät Tampereen stadion, sali 3Kaija, Pirkko, Pirjo H

18:00
(45min)

HydroBic
(ryhmät 1 ja 2 yhdistetty)

Päättyy 15.4.

Varalan urheiluopisto,
allasosasto
Nina Tapala

17:30Zumba®  Pyynikin koulutalon  liikuntasaliNiina Ylikauppila

18:00

Muokkaus


Takahuhdin alakoulu, liikuntasaliJenni Koskinen, Heli Pitkämäki, Nelli Karvinen

18:00Ohjattu kuntosali Tampereen stadion, kuntosaliMari Salminen
Tiistai17:00
(45min)

HydroBic
(ryhmä 3)

Päättyy 9.4.

Varalan urheiluopisto, allasosastoNina Tapala

18:00

KuntoMix


Pyynikin koulun  liikuntasaliMari Salminen 

19:00 


TehoreeniKaarilan koulun liikuntasaliKerttu Niemelä
Keskiviikko10:00 

Aktiivivenyttely


Tampereen stadion, sali 2Pirkko Paara

18.30
(90min)


Tanssillinen voimistelu, Kaisla (jatko)Sammon koulun Teiskontien toimipiste, vanha rakennus, yläsali Saana Mäkikalli/ Tytti Lindroos

18.30

MuokkausMix


Kaarilan koulun liikuntasaliMari Salminen

19.00KuntotanssiTakahuhdin alakoulu, liikuntasaliEmilia Helminen
Torstai17:00
(45min)

HydroBic
(ryhmä 4)

Päättyy 18.4.

Varalan urheiluopisto, allasosastoNina Tapala

17.00Zumba®  Tampereen Stadion, sali 4Niina Ylikauppila

18:00
(45min)

HydroBic
(ryhmä 5)

Päättyy 18.4.

Varalan urheiluopisto, allasosastoNina Tapala
Perjantai17:30PerjantaiHuolto Pyynikin koulun  liikuntasaliKatri Melin, Taina Tilli, Jenni Koskinen
Sunnuntai 17:00SunnuntaireeniHyhkyn koulutalon liikuntasaliVaihtuvat ohjaajat